Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал
Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал
Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал
Хмельницький портал (міські та світові новини, сервіси та інше) Сьогоднi: 27 березня 2023 року
 | Про мiсто | Карти | Фотоальбом | Мистецтво | 
Туризм 
 
 Реклама

<< Повернутись до списку тем

Туризм

Ефективному розвитку туризму в нашій області сприяють: природнокліматичні умови (передгір’я Карпат, лісостеп, поліська зона), наявність великої кількості історико-культурних і архітектурних пам’яток, вдале сучасне транспортне сполучення. Заповідний фонд складає 279 одиниць: державні заказники, ботанічний сад, пам’ятки природи, 23 парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва, 4 заповідних урочища.

Є можливість створити і облаштувати туристичні маршрути по місцях, що пов’язані з історичним минулим Хмельниччини.

Особливе місце в історичному літописі Поділля займає древній Кам’янець-Подільський, одне з найдавніших історичних міст України. Завдяки унікальному поєднанню історико-архітектурної, містобудівельної спадщини, ландшафту каньйону річки Смотрич, древньоруська та середньовічна частина міста проголошена державним історико-архітектурним заповідником. Кількість пам’яток архітектури ХУ-ХІХ століть налічує близько 200 будівель та споруд. Могутні оборонні укріплення “Старого міста”. Фортеця та фортечний міст, поєднання культових споруд різних релігій залишають неповторне враження.

Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину “Старого міста”. Національною комісією України у справах ЮНЕСКО в травні 1994 року було рекомендовано включити його кандидатом до реєстру світової культурної спадщини.

В селищі Меджибіж знаходиться могила засновника однієї з найбільших течій іудейської віри – хасидизму – Баал-Шем Това, яка є меккою для релігійних паломників-хасидів.

Поряд з цим, значний інтерес можуть викликати і інші наявні в регіоні пам’ятки архітектури і давнини, природна екзотика: фортеці в містах Летичеві та Хотині, карстова печера “Атлантида”, курорт “Сатанів”, що знаходиться в мальовничому куточку древніх гір Медобори, “Голубі озера” в лісах поблизу м.Славути, пов’язане з давньою легендою “Святе озеро” в лісах біля м.Ізяслава, каньйони ріки Дністер, що протікає на півдні області, найбільший в Україні і Європі національний природний парк “Подільські Товтри”.


<< Повернутись до списку тем
 | Про мiсто | Карти | Фотоальбом | Мистецтво | 

Copyright © ТОВ “ХмельницькIнфоком”
Використання будь-яких матеріалів без письмової згоди власника переслідується згідно діючого законодавства України.
По всіх питанняx стосовно даного ресурса звертатись: webmaster@infocom.km.ua

Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона