Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал
Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал
Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал
Хмельницький портал (міські та світові новини, сервіси та інше) Сьогоднi: 25 квiтня 2024 року
 | Про мiсто | Карти | Фотоальбом | Мистецтво | 
Розвиток малого підприємництва, приватизація, антимонопольна політика 
 
 Реклама

<< Повернутись до списку тем

Розвиток малого підприємництва, приватизація, антимонопольна політика

Розвиток підприємництва в основному зумовлюється реалізацією обласної та районних (міст обласного значення) програм підтримки та розвитку малого підприємництва, затверджених обласною та міськими радами.

Мале підприємництво у Хмельницькій області набуває дедалі все більшого соціального і економічного значення.

Динаміка росту малих підприємств свідчить про достатній внутрішній його потенціал. Загальна кількість зайнятих у малому підприємництві становить 77,1 тисяч чоловік, що становить 9,7% до всього працездатного населення. Діють 4.7 тис. малих підприємств, які забезпечують зайнятість 39,9 тис. чоловік. В області зареєстровано і працює 40,1 тисяч приватних підприємців – фізичних осіб та 727 фермерських господарств.

В 2000 році обсяги виробництва продукції малими підприємствами області склали 8,3% від загального обсягу виробництва продукції в області, що на 2,3 % більше, ніж у 1999 році. Частка підприємств малого бізнесу в загальних обсягах виробництва по промисловості становить 4,8%, сільському господарстві – 2,2%, транспорту і зв’язку – 4,9%, будівництву – 11,6%, торгівлі та громадському харчуванні – 48,2%, заготівлі – 26,6%, побутовому обслуговуванні населення – 28,9%.

Питома вага внеску діючих підприємницьких структур у формуванні дохідної частини бюджету області становить біля 14,6%.

Фінансово-кредитну підтримку суб’єктам підприємницької діяльності надають 42 банківські установи. Створено Регіональний фонд підтримки підприємництва. В області працюють 4 кредитні спілки взаємного кредитування, створені підприємцями області. З них дві працюють у м.Хмельницькому по одній в м.Кам’янець-Подільському і Городоцькому районі. За допомоги Міжнародного фонду соціальної адаптації в Хмельницькій області створена кредитка спілка, відділення якої планується відкрити в усіх районах та містах обласного підпорядкування.

Фахову консультативну та правову допомогу підприємцям області надають Центр розвитку малого бізнесу, бізнес-центр Технологічного університету Поділля, Центр підтримки підприємництва Міжнародного фонду соціальної адаптації, бізнес-інкубатор та Хмельницький регіональний центр перепідготовки та працевлаштування звільнених в запас військовослужбовців при Технологічному університеті Поділля, Деражнянський бізнес-центр, 24 аудиторських фірми та 12 консалтингових фірм.

В області активізують роботу об’єднання підприємців та їх асоціації. Найчисельніша та найвпливовіша організація підприємців – це Асоціація “Відродження Хмельниччини”, створена за ініціативою провідних громадських діячів, підприємців, економістів, фінансистів, науковців, фермерів, яка має свої підрозділи в ряді міст та районів області. Основним завданням Асоціації є об’єднання зусиль на подолання економічної кризи та реалізація ідеї розбудови економіки Хмельниччини. Підписані угоди про співпрацю з громадськими організаціями підприємців Польщі та Німеччини, надійшли перші інвестиції.

Працюють нові види неприбуткових об’єднань підприємців за галузевим принципом. Так, Асоціація “Поділля Перший” в чотирьох кластерах об’єднує підприємців легкої та харчової промисловості, будіндустрії, туристичних фірм. Підприємствами кластерів на засадах взаємовигідної кооперації виробляються товари народного споживання, призначені як для внутрішнього, так і для зовнішнього ринків, надаються різноманітні послуги.

З початку процесу роздержавлення майна у Хмельницькій області приватизовано 1766 об’єктів. У промисловості приватизовані підприємства становлять 68 % від загальної кількості.

Монопольне становище в області займають 134 монопольних утворення – суб’єктів господарювання, з яких 61 – природні монополії. Крім того, 10 суб’єктів господарювання визнані монопольними утвореннями на загальнодержавних ринках: ВАТ “Понінківський паперово-картонний комбінат”, Славутський комбінат “Будфарфор”, хмельницькі ВАТ “Адвіс”, ВАТ “Пригма-Прес”, ВАТ “Термопластавтомат”, ВАТ “Укрелектроапарат”, ВАТ “Шепетівський завод культиваторів”, Старокостянтинівський завод КПУ, Городоцьке ВАТ “Говер”, ВАТ “Кам'янець-Подільський кабельний завод”.

Завершено демонополізацію підприємств у галузі харчової та переробної промисловості, на регіональному ринку нафтопродуктів, послідовно проводиться процес формування конкурентних товарних ринків, зокрема, регіональні ринки приміських і міських перевезень пасажирів.


<< Повернутись до списку тем
 | Про мiсто | Карти | Фотоальбом | Мистецтво | 

Copyright © ТОВ “ХмельницькIнфоком”
Використання будь-яких матеріалів без письмової згоди власника переслідується згідно діючого законодавства України.
По всіх питанняx стосовно даного ресурса звертатись: webmaster@infocom.km.ua

Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона