Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал
Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал
Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал Хмельницький міський портал
Хмельницький портал (міські та світові новини, сервіси та інше) Сьогоднi: 27 березня 2023 року
 | Про мiсто | Карти | Фотоальбом | Мистецтво | 
Мінерально-сировинні ресурси 
 
 Реклама

<< Повернутись до списку тем

Мінерально-сировинні ресурси

Природні ресурси Хмельницької області багаті і різноманітні.

На сьогодні попередньо та детально розвідано 260 родовищ корисних копалин, з яких експлуатується біля 100, більшість з них місцевого значення (цегельні глини, піски, вапняки для виробництва вапна, вапняки та граніти для виробництва щебеню і буту).

Корисні копалини державного значення представлені вапняками та глинами для виробництва цементу, вапняками для цукрової промисловості, каолінами для фарфоро-фаянсової промисловості та виробництва вогнетривів, гіпсами та кременем.

Одним із найперспективніших напрямків розвитку мінерально-сировинної бази області є освоєння родовищ графіту, які виявлені на північному сході області.

Запаси і прогнозні ресурси графітових руд в цілому складають 350 млн тонн.
На території області розвідано 21 родовище граніту з запасами 230-250 млн куб.м, що повністю забезпечує потреби області в будівельній сировині на 100-120 років.

В області встановлено ряд перспективних родовищ червоного та темно-сірого граніту, діориту та лабрадориту з високими декоративними властивостями.

Хмельницька область – це єдиний регіон в Україні та в колишньому Радянському Союзі, де розвідані родовища сапонітових глин – унікальних природних утворень, які складають цілу провінцію бентонітової сировини з особливими властивостями. Запаси Хмельницької групи родовищ сапонітів складають понад 100 млн т.

На півдні області розвідані комплексні родовища глауконітових пісків з запасами біля 30 млн т. Встановлено високу агротехнічну ефективність використання глауконіту як дешевого калійно-фосфорного безхлорного добрива в сільському господарстві.

На Хмельниччині є поклади фосфоритів – сировини для виробництва мінеральних добрив.

Область має потужні запаси лікувальних і столових вод. Нині розвідані та досліджені родовища мінеральних вод типу “Нафтуся” та “Миргородська”, родонові води, 10 родовищ 2 столових вод. Всі вони паспортизовані.


<< Повернутись до списку тем
 | Про мiсто | Карти | Фотоальбом | Мистецтво | 

Copyright © ТОВ “ХмельницькIнфоком”
Використання будь-яких матеріалів без письмової згоди власника переслідується згідно діючого законодавства України.
По всіх питанняx стосовно даного ресурса звертатись: webmaster@infocom.km.ua

Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона